Fenomén JeštědAktuality

Nabídka publikace FENOMÉN JEŠTĚD

30.10.2013

Vážení a milí přátelé, obdivovatelé krásy a lidského umu,dovolujeme si Vám nabídnout jedinečnou obrazovou publikaci, o výjimečné stavbě na vrcholu hory Ještěd a jejích tvůrcích…
 Obdarujte své přátele, nebo obchodní partnery, potěšte je touto výjimečnou a skvěle zpracovanou obrazovou publikací, plnou nádherných fotografií, ale také faktů a zajímavostí o této majestátní stavbě a jejím vzniku.
Kniha obsahuje plnohodnotné překlady textů do anglického a německého jazyka, proto může být krásným darem také pro Vaše zahraniční obchodní partnery a přátele.
Tato obrazová publikace je již k dostání pouze v našem nakladatelství!Děkuji Vám za Vaši přízeň a přeji vše dobré...
 za nakladatelství Fenomén Ještěd, Jiří Jiroutek - autor projektu.FENOMÉN JEŠTĚD

Fotografická kniha se věnuje objektu hotelu a vysílače na Ještědu, kolektivu architekta Karla Hubáčka, využívá různých pohledů: od soutěže a dokumentace stavebních prací, porovnání návrhů a realizace řešení interiérů se současným stavem, zachycení vývoje návrhů výtvarníků, přes technické zvláštnosti a běžný pohled na Ještěd očima turisty, nebo řady fotografů. Demonstruje provázanost tohoto symbolu a přirozené soužití s obyvateli i přes relativní mládí stavby
a představuje také autorský kolektiv, který se na celkovém vzhledu i funkci podílel.

Obrazová publikace přináší komplexní informace - o historii starších staveb na temeni kopce nad Libercem, o soutěži na nový vysílač a horský hotel, o vítězném návrhu architekta Karla Hubáčka ze SIALu, o realizaci technicky unikátní konstrukce, kterou staticky navrhli Zdeňkové Zachař a Patrman, o finesách projektu, který autorovi přinesl mezinárodní Perretovu cenu. Pomocí fotografií a vložených plánů
a výkresů na pauzovacím papíře, představuje kniha design interierů architekta Otakara Binara a také výtvarná díla, jako je například betonová stěna se skleněnými prvky prof. Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové. Kniha prezentuje jak současné, tak dobové fotografie této unikátní stavby na Ještědu.

Kniha FENOMÉN JEŠTĚD obsahuje nevšední a originální záběry a informace na 200 stranách formátu 29x24 cm. Je vytištěna na křídovém papíře, s vloženými plány a výkresy na pauzovacím papíře.
Komentáře a texty jsou kromě češtiny přeloženy do němčiny a angličtiny.
Nabízíme Vám 2. rozšířené a upravené vydání, s 30-ti stranami informací a fotografií navíc (oproti 1. vydání, které bylo vyprodáno ještě v roce vydání 2005).

  

 

 

 

   

Foto publikace © Aleš Jungmann